fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
` Artur: Witam, ma ktoś pomysł jak narysować wykres wskazowy dla tego obwodu ?: http://imgur.com/uBjUMbi Udało mi się przejść do tego momentu, niestety dalej nie mam pojęcia jak to ruszyć http://imgur.com/UxMo6BM
2 sty 22:55
korki_fizyka@o2.pl: tak
3 sty 09:21
Artur: Może jakieś podpowiedzi ? emotka
3 sty 15:53
+-: Czy prócz tych trzech strzałek nic więcej nie potrafisz
3 sty 17:45
Artur: http://imgur.com/5qG0AxH A teraz jest dobrze ?
3 sty 18:02
+-: Poglądowo "od biedy" tak, ale ten wykres powinien być w odpowiedniej skali do prądów, jest to suma geometryczna, więc końce wektorów powinny się znaleźć w odpowiednich punktach
3 sty 21:39
Artur: Czyli teraz mogę wyliczyć wartość prądu IL ? I2=IL2+IC2
4 sty 14:24
+-: A co to za "wynalazek", czy Ty rozumiesz co narysowane jest na tym wykresie?
4 sty 15:02
Artur: Własnie nie bardzo.. Mieliśmy dwa przykłady, a kolokwium tuż, tuż. Jedynie co przychodzi mi na myśl to IC−IL
4 sty 16:58
+-: IC−IL⇒ IC−IL=?
4 sty 18:10
Artur: IC−IL=I ?
4 sty 18:13
+-: ale, może jakieś wyjaśnienie co to za I, najlepiej rysuneczek. Jaki to kierunek z czego te kolokwium?
4 sty 18:32
Artur: Sugerowałem się tym rysunkiem, który wstawiłem I to prąd wypadkowy, czyli ten który rozpływa się na prąd IL IC i IR. Kierunek to transport, a przedmiot to elektrotechnika.
4 sty 18:36
+-: rysunekElektrotechnika brzmi poważnie, chociaż nie wiem jak to się ma do kierunku transport. Ten prąd pokazałby ten czerwony amperomierz
4 sty 19:11
Artur: No niestety przedmiot jest w programie..Dlatego, mam zadanie obliczyć z wykresu wskazowego wartość IL. Tylko, że nadal nie za bardzo to rozumiem.
4 sty 19:15
+-: W zadaniu pisze obliczyć i narysować, a nie rozwiązać wykreślnie. Oznaczmy ten prąd, który wskazywałby czerwony amperomierz jako ILC wówczas amperomierz A wskaże I=I2R+(Ic−IL)2 Masz I oraz IR obliczasz ILC=(Ic−IL) z p/w, następnie masz dane IC więc IL to formalność. Radziłbym jednak przejrzeć Google i Youtube, temat jest przystępnie wyjaśniony.
4 sty 19:56
Artur: Oki, dziękuje emotka
4 sty 20:14
asd: Może pytanie głupie, ale jakim cudem udało Ci się wyliczyc IL skoro masz wartości pod pierwiastkiem IC−IL ?
7 sty 20:19
asd: Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko wzór skróconego mnożenia dla (Ic−IL)
7 sty 20:43
asd: Mógłbyś napisać jak to rozwiązać, bo chce zobaczyć, czy w ogole zamysł jest dobry ?
7 sty 20:45
+-: I=I2R+(IC−IL)2⇒ I2=I2R+(Ic−IL)2 ⇒ I2−I2R=(IC−IL)2 I2−I2R = ± (Ic−IL)⇒ IL=IC I2−I2R < 0 odpada gdyż wynik miałby charakter pojemnościowy czyli wskazania byłyby spełnione dla dwu kondensatorów, przy zadanych elementach ma być indukcyjny. IL=IC+ I2−I2R Zauważ, że gdyby w tym samym zadaniu podany, był prąd IL to odpowiedzi na IC byłyby dwie DLACZEGO. .
7 sty 21:27
asd: Szczerze ? Nie mam pojęcia moja wiedza na temat dosyć skąpa jeśli chodzi o teorie. Muszę to chyba nadrobić bo skończy się tragicznie. Dziękuje Ci za rozwiązanie, poszukam w internecie może będę wiedział.
7 sty 21:47