fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
swobodny spadek kyrtap: Skąd możemy wiedzieć że kamień osiągnął dno studni
29 kwi 18:22
daras: wczepiając mu GPS
29 kwi 21:25
Saizou : jeśli znasz głębokość studni to można z fali dźwiękowej obliczyć chyba
29 kwi 21:41
daras: i nadstaw ucha emotka
29 kwi 21:44
daras: no i uważaj żeby nie wpaść
29 kwi 21:44
Saizou : haha btw daras masz jakieś zadanka maturalne z fizyki na R, wiem że jestem kiepski z fizyki, ale coś by wypadałoby policzyć xd
29 kwi 21:45
daras: buhahahaha czyżbyś zdawał/a fizykę 8 maja tego roku
29 kwi 21:48
Saizou : a no niestety tak
29 kwi 21:50
daras: ja włąsnie dzisiaj skończyłem przygotowania z maturzystami, które zaczęły się conajmniej we wrześniu ubr. teraz PiTuję a jutro wyjeżdżam na majówkę −czas odpocząćemotka zadanie kyrtapa jest dobre ale pewnie je znasz: 1.Po jakim czasie od upuszczenia kamienia do studni o głębokosci h usłyszymy plusk? 2. Jak głeboka jest studnia, do której upuszczono kamień a plusk usłyszano po czasie t ? 3. Jak sie zmienią wyliczenia jeżeli kamień rzucono z prędkością vo ? 4. W jakim odstępie usłyszymu pluski 2 kamieni spuszczonych tej samej studni w odstępie czasu Δt ? 5. Jaka będzie odległość między kamieniami po czasie >Δt ale krótszym od czasu spadania pierwszego ?
29 kwi 21:55
Saizou : 1) kiedy kamień spada bez prędkości początkowej, czyli spadek swobodny
 1 
h=

gt2
 2 
2h=gt2
 2h 
t1=

 g 
kiedy usłyszmy dźwięk od uderzenia kamienia o taflę wody h=v*t gdzie v
 h 
t2=

 v 
 2h h 
Tc=t1+t2=

+

 g v 
29 kwi 22:18
Saizou : gdzie v to prędkość rozchodzenia się fali dźwiękowej w powietrzu
29 kwi 22:21
Saizou : 2h=gt2 h=v*t ====== 3h=gt2+vt
 1 
h=

(gt2+vt)
 3 
29 kwi 22:23
Saizou : 3) diametralnie poleci analogicznie tylko że
 1 
s=Vo*t+

gt2
 2 
a mnie sie nie chce liczyć
29 kwi 22:30
daras: a ja już sPiTowałem i też nie chce mi się liczyć, padam paaaaaaaa
29 kwi 23:11