fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
bariera anton: Samochód jadący z prędkością 54km/h znajduje się w odległości 35m od bariery, gdy kierowca naciska hamulec. Cztery sekundy później samochód uderza w barierę. Jakie opóźnienie miał samochód przed uderzeniem? Jaką miał prędkość w momencie uderzenia? Wychodzi mi z moich obliczeń że v=1.9m/s, a=3.375m/s2. Jednak w zbiorze mam odp 3 i 3emotka Pewnie te odp ze zbioru są dobre, tylko jak do tego dojść? Zadanie wydawało mi się dość.proste, Zapisałem równania: a=(v1−v2)/t i s=v1t+at2/2 po rozwiązaniu otrzymałem takie odpowiedzi..
30 gru 19:58
Tadeusz: 35=15*4−8a 8a=60−35 a=3,125m/s2 vk=15−4*3,125=2,5m/s
30 gru 20:17
anton: przepraszam walnąłem się w przepisywaniu, v=56km/h (a wcześniej u siebie w zeszycie przy zamianie na m/s) − ale po szybkiej analizie wychodzi w zbiorze jest błąd... kurczę, to okropne bo człowiek nie ma tej "fizycznej intuicji" i nie wie czy robi dobrze, czy źle, a jak błąd w odpowiedziach to już w ogóle... kaplica dziękuję za natychmiastową interwencję.
30 gru 20:29
daras: Naucz się prawidłowo zaokrąglac, nie możesz jednaj wielkości podawac z dokłądnością do części dziesiętnych a drugą do tysięcznych, poza tym używamy przecinka a nie kropki do ich oddzielania.
30 gru 22:21
daras: ćwicz uważność to i intuicja z czasem zacznie też działaćemotka
30 gru 22:22
anton: dziękuję za uwagę, ćwiczyć nie przestaję!
31 gru 12:39