fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Skąłdowe sił Adrian: rysunek1 )Gładka rynna o długości s=4m oparta jest o rampę i tworzy z poziomem kąt alfa=45 st. Od góry rzucono do niej mały drewniany klocek, nadając mu prędkość początkowa x0 = 1 m/s. Oblicz prędkość klocka na drugim końcu rynny oraz czas jego ruchu. Pomiń opory ruchu. 2) Gładka rynna o długości s=4m oparta jest o rampę i tworzy z poziomem kąt alfa=45 st. Od góry rzucono do niej mały drewniany klocek, nadając mu prędkość początkowa x0 = 1 m/s . Oblicz prędkość klocka na drugim końcu rynny oraz czas jego ruchu. Pomiń opory ruchu. JEDYNE O CO MI CHODZI TO : czy dobrze rysuje składowe przyspieszenia 1 ) Czy w tym miejscu znajduje się kąt α ?
29 gru 13:52
Adrian: rysunek2 ) i czy w dobrym miejscu jest kąt α ?
29 gru 13:55
daras: JEDYNE O CO MI CHODZI TO : czy dobrze rysuje składowe przyspieszenia ODPOWIEDŹ brzmi: źle
29 gru 16:55
29 gru 17:01
Adrian: Ale czemu akurat tam jest kąt α ? wiem, że z podobieństwa trójkątów, ale nadal tego nie widzę...
29 gru 17:41