fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
termistor kyrtap: Prąd w termistorze jest stały: I = 30,0 μA. Napięcie na termistorze U1 = 51,8 mV gdy T1 = 23,0 ℃ oraz U2 = 49,5 mV gdy T2 = 24,2 ℃. Przyjmij opis zależności rezystancji termistora przy małych zmianach temperatury funkcją liniową: RT = RT0(1+TWR * ΔT). Oblicz termiczny współczynnik rezystancji TWR w zależności, w [1/deg]. Niby wiem jak obliczyć TWR bo mam wzór tylko nie wiem czy R1 = RT0 czy R2 = RT0 i nie wiem jak mam liczyć różnicę ΔT ? Jako ΔT = 23 − 24,2 czy ΔT = 24,2 − 23
12 gru 19:51
kyrtap: czy zrobić to na dwa przypadki ?
12 gru 19:53
korki_fizyka@tlen.pl: tak albo na trzy
12 gru 20:44
kyrtap: na trzy?
12 gru 20:47
daras: na trzy cztery toć my wszyscy nie wiemy o czym ty piszesz jedno wiem, że współczynnik jest dodatni więc ΔT = 1,2 o C czyli deg
13 gru 10:46
kyrtap: Jak to nie wiecie? wiem że R1 = U1/ I oraz R2 = U2/I teraz będę miał wyliczone dwie rezystancje przy określonych temperaturach i teraz nie wiem którą rezystancję podstawić jak RT a którą jako RT0 do wzoru: RT = RT0(1+TWR * ΔT)
13 gru 14:36
+-: Czy na tch studiach nie uczą Was korzystania ze źródeł np:https://pl.wikipedia.org/wiki/Termistor
13 gru 22:00