fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
? krzysztof: Po równi pochyłej stacza sie jednorodna kula : a) Ile musi wynosić kąt nachylenia do poziomu aby przyspieszenie liniowe środka kuli miało wartość 0,1g? b) wyobraź sobie że puszczasz po tej równi klocek ślizgający się bez tarcia. Czy wartość jego przyspieszenia będzie: większa, mniejsza, czy równa 0,1g? dlaczgo?
11 gru 13:55
krzysztof: ? emotka proszę o przekształcenie wzorów do tego zadania
11 gru 13:59
Jack: rysunekProsisz o przekształcenie, czyli masz te wzorki?
11 gru 17:40
Jack: a) sin alfa = 0,14 alfa ≈ 9 stopni b) mg sin alfa − mg cos alfa = ma a = g sin alfa − g cos alfa a = g(sin alfa − cos alfa) a = g(0,14 − 0,98) czyli a<0 czyli chyba wszystko co napisalem jest zle...
11 gru 18:06
krzysTof: Kurde. Czy jest ktos kto moglby mi z tym zadaniem pomoc
11 gru 18:54
krzysTof: I nie rozumiem jak wyliczyles a. Piszac ze prosze o przeksztalcenie wsorow mialem na mysli ze krok po kroku mi ktos wypisze jak sie to robi bo nie mam pojecia jak sie za to zabrac
11 gru 18:57