fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pryzmat lungi: rysunekŚwiatło białe, przechodząc przez pryzmat, pada na jego drugą ścianę pod kątem granicznym dla barwy niebieskiej. Narysuj dalszy bieg promieni: niebieskiego, fioletowego, zielonego i czerwonego. Kąt który zaznaczyłam na różowo to α gr. Z góry przepraszam za paskudny rysunek, nie umiem tu rysować Dobrze myślę że promień czerwony będzie biegł tak jak narysowałam, a reszta będzie załamywać się coraz bardziej do lewej strony? Czy w ogóle źle myślę?
10 gru 21:31
korki_fizyka@tlen.pl: czerwony przejdzie na drugą stronę=> prawo załamania a fioletowy ulegnie wewnętrznemu odbiciu
10 gru 23:06
krzysztof: Po równi pochyłej stacza sie jednorodna kula : a) Ile musi wynosić kąt nachylenia do poziomu aby przyspieszenie liniowe środka kuli miało wartość 0,1g? b) wyobraź sobie że puszczasz po tej równi klocek ślizgający się bez tarcia. Czy wartość jego przyspieszenia będzie: większa, mniejsza, czy równa 0,1g? dlaczgo?
11 gru 13:53
daras: krzysiu nie rób z tego forum śmietnika
11 gru 23:33