fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
równia pochyła z bloczkiem DreadScoot: Na dwóch równiach pochyłych o jednakowych długościach 0,6 m tworzących z poziomem różne kąty, położono klocki. Masa każdego z nich jest równa m2=0,3 kg. Klocki połączono ciężarkami za pomocą nitek przerzuconych przez bloczki. Każdy ciężarek ma masę m1=0,4 kg przyjmij, że współczynnik tarcia f=0.25. Oblicz w każdym przypadku czas, po którym ciężarek uderzy w podłoże, jeśli założymy, że przebywa drogę równą wysokości równi. Mógłby ktoś chociaż jedną pochyłą policzyć do końca bo mi nie wychodzi w ogóle wynik jak w odp. t=48s t2=0,84s
9 gru 14:43
DreadScoot: a byłbym zapomniał w pierwszej pochyłej jest kąt 30stopni
9 gru 14:49
qwark: ile jest tych bloczków rysunek by się przydał
9 gru 16:56
9 gru 17:24
DreadScoot: Zrobi to ktoś ?
9 gru 17:56
9 gru 22:02
DreadScoot: Liczby mi się nie zgadzały, ale ogarnąłem jak to zrobić emotka. Swoją drogą, jakie kalkulatory można mieć na maturze z fizyki ?
11 gru 12:40
krzysztof: Po równi pochyłej stacza sie jednorodna kula : a) Ile musi wynosić kąt nachylenia do poziomu aby przyspieszenie liniowe środka kuli miało wartość 0,1g? b) wyobraź sobie że puszczasz po tej równi klocek ślizgający się bez tarcia. Czy wartość jego przyspieszenia będzie: większa, mniejsza, czy równa 0,1g? dlaczgo? ⇔
11 gru 13:52
11 gru 23:32