fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fiza kyrtap: Mam pytanie jeżeli zmienię kierunek prądu za pomocą przełącznika rewersyjnego to natężenie magnetyczne, indukcja magnetyczna i przenikalność względna powinny mieć wartość ujemną prawda?
6 gru 17:16
daras: nie wiem nawet o co ty pytasz
6 gru 17:21
kyrtap: ech bo muszę wyznaczyć krzywą magnesowaniaemotka
6 gru 17:22
kyrtap: a dokładniej charakterystykę pierwotnego magnesowania blachy elektrotechnicznej
6 gru 17:23
kyrtap: niby mam wszystkie pomiary ale jeżeli mam napięcie zarówno ujemne jak i wartość prądu to wyjdzie mi ujemne natężenie magnetyczne ale indukcja i magnetyczna i przenikalność już nieemotka
6 gru 17:24
kyrtap: zgodnie z tymi wzorami
 IA * zm 
H =

 lśr 
gdzie IA − to mój pomiar prądu w tym wypadku ujemny(przeciwny kierunek) zm = 700 = const i lśr = 0,94 = const to jest spoko ale
 cpsi*Uv 
B =

 2s*zp 
gdzie
 Δpsi 
cpsi =

 Uv 
Uv − mój pomiar ujemny Δpsi tutaj nie wiem czy ją zmieniać na ujemną wartość gdy prąd jest też ujemny zp = const s − dodatnie pole przekroju
6 gru 17:29
kyrtap: rysunektakie coś chcę wyznaczyć w pierwszej ćwiartce spoko mam pomiary prądu dodatnie i napięcie więc coś takiego mi wyjdzie ale w 3 ćwiartce już nie bo napięcie ujemne i prąd ujemny mam czyli niby wyjdzie natęzenie magnetyczne ujemne ale indukcja już nieemotka
6 gru 17:33
kyrtap: fizycy pomóżcie emotka
6 gru 17:33
kyrtap: co daras o tym myślisz?
6 gru 17:38
kyrtap: przyjmę chyba ten strumień magnetyczny jako ujemny wtedy stała przetwarzania będzie dodatnia dzięki temu uzyskam indukcję ujemną
6 gru 17:53
korki_fizyka@tlen.pl: prąd nie jest ujemny tylko płynie w przeciwnym kierunku Ciemnogród emotka
6 gru 17:57
kyrtap: nie rozumiem przecież jak zmienię kierunek prądu w obwodzie to muszę przyjąć jako wartość ujemną natężenie prądu
6 gru 17:59
kyrtap: wiem że na mierniku odczytam wartość dodatnią
6 gru 18:00
korki_fizyka@tlen.pl: wygugluj sobie: "pętla histerezy"
6 gru 18:01
kyrtap: wiem jak wygląda i co oznacza
6 gru 18:04
kyrtap: nic to mi jednak nie daje
6 gru 18:07
kyrtap: ktoś może poradzić coś?
6 gru 21:31