fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
TERMODYNAMIKA MiBm: POSZE O POMOC W ZADANIU 5,4! 5.3 zrobiłem ale wrzuciłem bo dane z tego zadania potrzebne są do zad 5,4 którego nie wiem za bardzo jak ruszyć.. 5.3 Silnik gazowy, doskonale zaizolowany cieplnie, zasilany jest helem o jednostkowej entalpii l560 kJ/kg. Hel dopływa do silnika z prędkością 25 m/s w ilości 0,85 kg/s, a opuszcza system z prędkością 30 m/s i ma wtedy entalpię jednostkową 625 kJ/kg. Zmianę energii potencjalnej, między wlotem i wylotem helu, można pominąć. Silnik działa w stanie ustalonym w czasie. Obliczyć mechaniczną moc wewnętrzną silnika. Wynik: Ni Li = 795 kW. Zadanie 5.4 Jeżeli silnik z poprzedniego zadania pozbawiono by izolacji cieplnej, a miałby on tę samą moc mechaniczną, ale entalpia jednostkowa odpływającego helu wyniosłaby 580 kJ/kg, to − przy pozostałych danych niezmienionych − jaki efekt cieplny byłby z tym związany? Wynik: srumieńQ = −37,9 kW (strata cieplna do otoczenia).
30 lis 16:23
daras: ja bym zatłkał wylot i wtedy rozwiązał ten problem przy stałej V ale może talk nie mozna ?
22 gru 15:38