fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
aa piotttr: Wyznaczyć rozkład prędkości v(r) powietrza w rurze o średnicy D = 144 mm. Objętościowe natężenie przepływu wynosi V = 1.9311 *10−4 m3/s . W jakiej odległości r od osi prędkość jest równa prędkości średniej? Jak podejść do tego zadania? Jak to liczyć? proszę o pomoc z góry dziękuję !
28 lis 18:23
piotttr: v = v[1−(r/ro)2] czy z tego należy jakosć skorzystac? nic innego w internecie nie znalazłem emotka
28 lis 19:07
28 lis 20:13
piotttr:
 p1−p2 
v(r)=

* (R2−r2) taki znalazłem, ale co mam podstawić pod p − ciśnienie?emotka
 4*n*l 
mam to jakoś wyliczyć dla powietrza? mam Średnicę D; V(objętościowe natężenie przepływu) r odległość od osi prędkości a ciśnienie skąd wziac? :c
28 lis 22:19
korki_fizyka@tlen.pl: Δp = p1 − p2 − różnica ciśnień na końcach rury, inaczej nie bboły przepływu
29 lis 02:37
piotttr:
30 lis 23:31
piotttr: ale cy to ten wzór wgl ? czy to nie ma być że turbulentny? v = v( 1− r/R)(1/n)? i te liczby Reynoldsa? z laminarnego było by prosto ... aczkolwiek to chyba nie to .. jak to zrobic?emotka
30 lis 23:32
korki_fizyka@tlen.pl: nie określiłes jaki ma być, przy turbulentnym jest chaos trudny do opisania
1 gru 11:53