fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
mechanika msuj: Dwa punkty materialne poruszają się na płaszczyźnie po torach będących liniami prostymi przecinającymi się pod kątem α. Punkt 1 porusza się z szybkością v1 i mija punkt przecięcia w czasie t1. Punkt 2 porusza się z szybkością v2 i mija punkt przecięcia w czasie t2. Obliczyć, w którym momencie odległość pomiędzy punktami będzie najmniejsza. Kiedy przyjmę, że wektor v1 leży na osi OX to v1(wektor)=[v1,0], wtedy v2(wektor)=[v2cosα,v2sinα] prawda? Wtedy mogę wypisać zależność r(t), wtedy mogę policzyć
 d|r2−r1| 
|r2−r1|(wektory). I mając tę długość muszę obliczyć

tak? Tylko to równanie
 dt 
wydaje mi się trochę za skomplikowane napiszę co mi wyszło: |r2−r1|=(v2cosα(t−t2)−v1(t−t1))2+(v2sinα(t−t2))2 tak ma być? da się to uprościć?
28 lis 11:44
msuj: tam nie jest v2 tylko v2(pod pierwiastkiem), wydawało mi się, że dobrze napisałem
28 lis 11:49