fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
pęd dipsi: Dwie cząstki o masach m1 i m2 poruszające się z prędkościami odpwiednio +v1 i −v2 zderzają się, osiągając po zderzeniu prędkości u1 i u2. wykazać że maksymalna utrata energii ΔEk występuje dla u1=u2. Jak to zrobić przecież jest to zderzenie sprężyste? A ΔEk występuje dla niespręzystego? proszę o pomoc
17 lis 19:18
korki_fizyka@tlen.pl: Sprężyste pod względem odbicia się od siebie ale straty energii są zawsze. Zastosuj ZZPędu i Energii: ΔEk = Q
17 lis 22:04
dipsi: z zasady zachowania pędu, mam mały problem m1v1−m2v2=....... proszę o pomoc
22 lis 10:38
korki_fizyka@tlen.pl: to się doucz i będziesz miała mniejszy
22 lis 15:31
dipsi: bo chodzi mi o to że przy u1 i u2 nie ma znaku, i wiem że oba nie mogą się poruszać w tą samą stronę, co najwyżej jeden po zderzeniiu może być nieruchomy czy to będzie m1v1−m2v2=m1u1−m2u2
22 lis 16:43
korki_fizyka@tlen.pl: no chyba tak...ale to trzeba sprawdzić rozwiązując r−nia
22 lis 21:17