fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
tb kyrtap: Czy jest to na tą chwilę dobrze liczone ? http://prntscr.com/91km4p Chciałbym wyznaczyć prąd całego obwodu. Dobrze rozumiem że po tych przekształceniach napięcie całego obwodu będzie sumą napięć pochodzących z tych dwóch źródeł napięć?
11 lis 15:57
+-: Masz wyliczyć UR3 dlaczego "kombinujesz jak koń pod górę", moim zdaniem najprościej metodą Thevenena zamiast E1 i R1 oraz E2 i R2 wyznaczasz źródło zastępcze E o rezystancji wewnętrznej Rw.
11 lis 19:48
kyrtap: ale ja tutaj mam takim sposobem wyliczyć
11 lis 21:22
kyrtap: bez Thevenina chciałem tylko spytać czy to jest poprawnie liczone
11 lis 21:22
+-: tak
11 lis 22:16
+-: ALE ! Skoro mato być przekształcanie na źródła prądowe t o należy to zrobić z oboma źródłami
11 lis 22:27
+-: rysunek⇒⇒
11 lis 22:34
kyrtap: no fakt trochę namieszałem ale dzięki że mnie naprowadziłeś, jutro do tego wrócę i pokaże obliczenia, mądra głowa z Pana emotka
12 lis 00:45
kyrtap: w zasadzie to ja chciałem zamienić na źródła napięciowe tak jak narysowałem
13 lis 12:26
+-: W zadaniu jest dyspozycja zamiana na źródła prądowe. a następnie na napięciowe, czyli kolejno zgodnie z moim rysunkiem.
13 lis 17:43
kyrtap: dobra ogarniam, lubi Pan też mechanikę bo mam jeden przykład z zajęć zrobiony na tablicy ale nie rozumiem zapisu pewnego?
13 lis 18:09
+-: Lubiłem w garażu.
13 lis 18:15
kyrtap: rozumiem emotka
13 lis 18:18