fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Okresy drgań wahadła matematycznego Anon: mam za zadania obliczyć okresy drgań wahadła matematycznego dla początkowego wychylenia z położenia równowagi o: a. 10°; b. 55° Znalazłem wzór na okres drgań, ale albo potrzebuje przekształcenia, albo jest niepoprawny. T=2πlg l − długość wahadła [m] g − grawitacja [m/s2] Gdzie tu zastosować wychylenie i skąd długość? Wiem że matematyczne forum, ale mam nadzieję że znajdzie się jakiś fizyk w tej gronie .
9 lis 18:18
Anon: Przepraszam, mój błąd emotka. Myslałem że to forum matematyka.pisz.pl emotka Pozdrawiam!
9 lis 18:20
korki_fizyka@tlen.pl: długość trzeba po prostu zmierzyć emotka ale obawiam się, ze jest to problem czysto matematyczny dla a) można zastosować wzór przybliżony, który znalazłeś albo sobie chyba przypomniałeś z gimnazjum emotka natomiast w b) należy zastosować rozwinięcie w szereg Taylora
10 lis 09:51