fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wielka prośba do forumowych pomagaczy :) Alabastrowy: Witam wszystkich forumowiczów! Niestety nie rozumiem tych obecnych zadań z fizyki,a kolokwium zbliża się wielkimi krokami. Mam dużo wątpliwości przy rozwiązywaniu zadań, nie wszystko jest dla mnie jasne. I tutaj pojawia się wielka prośba do Was o pomoc. Nie oczekuję robienia zadań za mnie − wręcz przeciwnie − jeżeli macie jakieś proste zadania na początek bardzo proszę o napisanie ich w temacie a ja spróbuję je rozwiązać. W liceum z fizyką było całkiem nieźle , ale teraz to już nawet ruch jednostajny sprawia mi kłopot ( wyznaczanie położenia i prędkości...) Bardzo liczę na waszą pomoc , gdyż jeśli nie Wy to chyba nikt emotka Z góry dziękuję za wysyłanie treści jakiś nawet banalnych zadań z kinematyki / dynamiki . aby przejść dalej to muszę opanować podstawy . Pozdrawiam użytkowników! emotka Wrzucę treść pierwszego zadania i zdjęcie z próbą rozwiązania ( na pewno nie będzie poprawne, ale może wskażecie błędy ) emotka Zad: Promień wodzący punktu materialnego zmienia się w czasie w następujący sposób: r=5t i + exp(−t) j + sin(4t) k . Znajdź zależność od czasu prędkości punktu materialnego oraz jego przyspieszenia. Oto próba rozwiązania: https://drive.google.com/file/d/0B--41Ikm5S27T09jVjMxSjF4cUk/view?usp=docslist_api Zabrałem się już za kolejne, ale pierw chcę to rozgryźć.. Bardzo proszę o wszelką pomoc i z góry dziękuję jeśli znajdzie się ktoś kto mógłby poświęcić swój czas na wytłumaczenie tej dynamiki − będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
7 lis 10:28
korki_fizyka@tlen.pl: może zmień kierunek albo.. skorzystaj z korepetycji ? zapraszam
7 lis 10:55
Alabastrowy: Nie chodzi mi o zmianę kierunku, ani korepetycje, tylko po prostu o zrozumienie tego, przecież to są podstawy
7 lis 11:17
korki_fizyka@tlen.pl: no właśnieemotka
7 lis 12:00
korki_fizyka@tlen.pl: to może otwórz podręcznik i emotka ? a jak czegoś nie zrozumiesz to zapytaj, tylko konkretnie
7 lis 12:02
korki_fizyka@tlen.pl: nikomu się tu nie chce otwierać jakiś linków z obrazkami, które i tak po tygodniu znikną w mojej przeglądarce np. nie otwierają się takie cuda
7 lis 12:03
korki_fizyka@tlen.pl: a treść zadań pisz tak jak nakazuje tutejsza netetykieta, musisz sie trochę wysilić Alabastrowy żeby nie zostac sam na sam z problemami w swojej wieży emotka
 dr 
v(t) =

= 5i − e−t j + 4cos(4t)k
 dt 
 dv 
a(t) =

= e−t j − 16sin(4t)k
 dt 
7 lis 12:07
Alabastrowy: Okej, to zapytam o kolejne zadanie, bo do tego odnalazłem już odpowiedź. Mam zadanie dotyczące kamyka, który wbił się w oponę. Opona porusza się z prędkością v i ma promień R Należy wyznaczyć wektor położenia, prędkość i przyspieszenie po czasie t. Rozrysowałem wszystko, i finalnie wychodzi mi : r(t)=(v*t−R(cosv*tR,R(1−sinv*tR)) Teraz moje pytanie : Dlaczego jest to niepoprawne? W odpowiedziach wynik jest cosinus zamieniony z sinusem... Rozrysowałem wszystko po kolei : sytuację początkową, sytuację po czasie t , zaznaczyłem jak zmieniła się droga przebyta przez kamyk wzdłuż osi X i Y ... Mi wychodzi tak jak tutaj. Dałbym link do rozwiązania, ale jeśli się nie wczytuje to chyba nie ma snesu
7 lis 12:11
Alabastrowy: Aha, rozumiem emotka To podaję pełną treść powyższego zadania : W bieżnik opony samochodu jadącego po poziomej jezdni ze stałą prędkością v został wciśnięty kamyk. Koło toczy się bez poślizgu, a zewnętrzny promień opony jest równy R. Opisać ruch kamyka względem jezdni znajdując: jego wektor położenia, prędkości i przyspieszenia, wartości bezwzględne prędkości i przyspieszenia oraz drogę przebytą przez kamyk podczas jednego obrotu koła. Wyznaczyć minimalną oraz maksymalną prędkość kamyka w kierunku x. Dziękuję za rozwiązanie poprzedniego! emotka U siebie pomyliłem znak przy e−t
7 lis 12:17
Alabastrowy: ?emotka
7 lis 18:14
korki_fizyka@tlen.pl: witaj emotka
7 lis 19:49
Alabastrowy: No witam emotka znajdzie się ktoś chcący pomóc ?
7 lis 23:09
Alabastrowy: Eh, trudno... Trzeba samemu przysiąść i popytać ludzi
8 lis 13:57
Alabastrowy: .
9 lis 17:38
korki_fizyka@tlen.pl: zapraszamemotka
10 lis 09:48