fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
prosze o pomoc Fizyk999: Samolot bojowy leci równolegle do ziemi na wysokości H z prędkością V. Kiedy przelatuje nad działem przeciwlotniczym z działa oddano strzał. Jaki powinien byc kąt α nachylenia działa, aby kula trafiła w samolot, jeżeli prędkość kuli wynosi Vo
2 lis 20:44
Majordomus:
 gt2 
H = vosinαt −

 2 
V =Vocosα rozwiąż..
2 lis 21:52
Fizyk999: rozwiązanie tego układu będzie rozwiązaniem tego zadania zgadza się ? Mógłbyś jakoś wytłumaczyć te równania dlaczego tak ?
2 lis 21:55
Fizyk999: Wyszło :
 gt2 
H=tgavt−

 2 
mogę z tego wyliczyć tg kąta szukanego w zadaniu a nie sam kąt jakaś podpowiedź co dalej ?
2 lis 22:08
Majordomus: Pytasz dlaczego tak, z tego widać wyraźnie, że nie pofatygowałes się żeby zajrzeć przedtem to podręcznika tylko od razu wkleiłeś tutaj zadanie, niech ci to inni na tacy podadzą i koniecznie z fanfarami. a dlatego: http://fizyka.pisz.pl/strona/13.html
3 lis 08:41
daras: Składowa pozioma predkości pocisku niekoniecznie musi być równa prędkości samolotu, jezeli prędkośc pocisku jest większa to zawsze go dogoni i tak jest w rzeczywistości. Prędkości pocisków samonakprowadzających maja prędkości do 2 M.
3 lis 14:31
Fizyk999: Więc jak to rozwiązać ? Jakaś podpowiedź ?
3 lis 14:48
daras: a zajrzysz w końcu do podręcznika
3 lis 18:47
Fizyk999: Daras jakiego podręcznika to zadanie potrzebne mi jest na studia a tak się składa , że fizyki nie miałem w liceum i trochę nie ogarniam , liczyłem na to , że ktoś mi wytłumaczy krok po kroku jak to zrobić i powoli ogarnę
3 lis 20:37