fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanie liceum, teoria względności Linda: P od słońca = 3,9*1026 W P docierająca na ziemię = 2*1017 W −−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−− ΔP = 3,89*1026 W t= 1 s m=Pt/c2 = 4,3 * 109 kg 1. Ile kgm/s trafia na ziemię w ciągu jednej sekundy, przy założeniu że światło jest absorbowane w całości? 2. Ile kgm/s trafia na ziemię w ciągu jednej sekundy, przy założeniu że światło jest odbijane w całości? 3. Ile kgm/s trafia na ziemię w ciągu jednej sekundy, przy założeniu że światło jest w 30% absorbowane i w 70% odbijane? 4. Oblicz F odpowiadającą wynikowi w punkcie 3) 5. Jakie będzie przyspieszenie ziemskie? Proszę, pomóżcie.
2 lis 11:06
daras: To nie jest żadna teoria względności dziewczyno tylko prosta fotometria energetycznaemotka
2 lis 12:48
daras: ad 5. co ma piernik do wiatraka
2 lis 12:49
Linda: Wiem, wiem. Lecz zapewniam Cię, że to są zadania z działu o teorii względności. Co do ad.5, nie wiem, stąd moje pytanie, może ktoś mógłby mi pomóc.
2 lis 13:49
daras: skoro nie wiesz skąd jest TWOJE pytanie, to obawiam sie, ze nikt nie jest w stanie Ci pomócemotka
2 lis 16:13
Linda: moje pytanie jest z podręcznika do II klasy. Jeśli nie potrafisz rozwiązać zadania, to proszę, nie spamuj już tymi swoimi komentarzami, które nic nie wnoszą.
3 lis 07:56
Majordomus: Przyspieszenie jest takie jak je każdy widzi. Żegnamy i zapraszamy ponownie.
3 lis 08:43
Linda: Dziękuję emotka! Miłego dnia!
3 lis 09:38