fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
zasady dynamiki eliza: Uprawiający wspinaczkę turysta o masie 60kg zawisł na zaczepionej o skUprawiający wspinaczkę turysta o masie 60kg zawisł na zaczepionej o skałę linie, po której musi się wspiąć kilkadziesiąt centymetrów w górę. Turysta wspina się po linie z przyspieszeniem o wartości 0,1m/s2. Narysuj siły działające:a) na turystę,b) na linę, której masa jest równa 1,5kg.c) Wskaż źródła wszystkich sił i oblicz ich wartości. jestem noga z fizyki, pomocyemotka
1 lis 17:25
daras: ale nogi chyba masz dwie emotka
2 lis 12:52
boo: Za
26 lut 13:50
kerajs: Ależ zadanie z kontekstem realistycznym! 1) Co to znaczy: ''Uprawiający wspinaczkę turysta ... zawisł na ... linie'' ? Wisi na rękach? Zawisł w kluczu? Na jakimś przyrządzie? Ma jakąś uprząż (górną, dolną, kombinowaną)? 2) Co to znaczy: ''linie, po której musi się wspiąć kilkadziesiąt centymetrów w górę'' ? Podciąga się na rękach (a wiesz, że liny wspinaczkowe są zbyt cienkie aby to zrobić?), jumaruje, prusikuje albo ...? 3) Czy może nogami dotykać skały? Ciekawe kto i dlaczego mnie zbanował?
26 lut 14:10
: Sprawdź to doświadczalnie, przeciez lubisz takie realne zadania
27 lut 10:14
kerajs: A konkretnie, to co mam sprawdzić doświadczalnie?
5 mar 08:22
: zacznij sie wspinać
5 mar 11:54
kerajs: Znowu? Już to robiłem kilka kilo temu!
5 mar 12:42