fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Fala stojąca Kasia: Mam dane w zadaniu: m= 0,9kg gęstość liniowa = 25 * 104 kg/m dlugosc struny = 1m czestotliwosc drgan struny = 100Hz do tego podane sa dwa wzory: 1) czestotliwosc = n * v/2l 2) v = F/gestosc oraz informacja "szybkosc rozchodzenia sie fali w strunie zalezy od wartosci sily F naprezajacej te strune i tzw. gestosci liniowej struny. ZADANIE: wykonaj obliczenie i ocen czy na tej strunie powstanie fala stojaca. Moje pytanie brzmi co mam podstawic pod F? Czy sila naprezajaca bedzie rowna sile ciezkosci (na podstawie III zasady dynamiki) ?
30 paź 21:34
korki_fizyka@tlen.pl: siłę napinającą strunę
31 paź 09:24
korki_fizyka@tlen.pl: same dane nie wystarczą, potrzebna jest pełna treść i to nie taka opowiadana własnymi słowami żeby sie inni domyślali o co chodzi
31 paź 09:25