fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz temp końcową herbaty. lejdi_: Do styropianowego kubka z herbatą o masie mh=100g i temp th=80 stopni C wrzucono kostkę lodu o masie mk=20g i temp tk=−5stopni C. Cała kostka lodu uległa stopnieniu. Oblicz temp. końcową herbaty przy zalożeniu, że wymianę ciepła układu z otoczeniem można zaniedbać. DAne: ciepło właściwe wody Cw=4,18 J/g deg, ciepło właściwe lodu Cwl=2,09 J/g deg, ciepło topnięcia lodu Qtl=332J/g
22 kwi 23:50
lejdi_: zaczełam robić to tak Q oddane= Qpobranemu mh * Cw * (delta) T= ml * cl * 5+ ml* Gtl +ml* cw* delta T
22 kwi 23:54
lejdi_: chodzi mi jak mam zrobić ta róznice temperatur ...
22 kwi 23:55
daras: zrobić to możesz wrzucając kostkę lodu do herbatyemotka tylko do cholery naucz sie poprawnie pisać jakiego topnięcia? to nie zadanie górniczeemotka r−nie masz dobrze zapisane i ma tylko jedną niewiadoma więc w czym problem
23 kwi 04:29