fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ogniwo hwdtel i Zen64: Obwód na rysunku (vide nasze poprzednie zadanie) połączono tym razem z ogniwem Bunsena(E=1.8 V , r=0,5 Ω).Spadek napięcia UAB wynosi tym razem 0,1 V Wylicz R4
18 paź 00:24
+-:
 187 
R4=

Ω
 950 
18 paź 17:23
+-: Jeżeli biegunowość ogniwa zostanie odwrócona to napięcie UAB=0,1V dla
 29 
R4=

Ω
 1210 
18 paź 20:36
Wiem: Po prostu widzisz stary Trzeba wyliczyć to R4 z wzoru:
 E(R1R3 −R2R4) 
UAB=+−

 r(R1+R2+R3+R4) + (R1+R2)(R3+R4) 
[Wykazując przy tym anielską cierpliwość ,jak furman do krnąbrnego konia)
19 paź 14:29
Niepewny: Kitek(cia),czy tak?
19 paź 15:24
+-: Można z książki przepisać wzór, można go oczywiście wyprowadzić. Moim zdaniem najprościej to obliczyć prądy płynące przez R1 oraz R4 z oczek 1. E,r,R1,R2 2. UAB,R2,R3 Następnie mając prądy z oczka 3.UAB,R1,R4 obliczyć R4
19 paź 18:45
Niepewny: +:−to ty jesteś ten KItajew? Wiem: Twój konkretny wzór lepiej podać w postaci
 E|R1R3−R2R4| 
UAB=

 r(R1+R2+R3+R4)+(R1+R2)(R3+R4) 
Czyli po przekształceniach:
 ER1R3−UAB[(R1+R2+R3)r+(R1+R2)R3] 131 
R4=

=

Ω
 UAB(r+R1+R2)+ER2 640 
∨ R4=...itd. +:−skądżeś ty sławny docencie wykombinował te wyniki (przedstaw konkretne wyliczenia)
20 paź 06:18
+-: Niepewny wzór potrafiłeś przekształcić prawidłowo należy Ci się pochwała, jednak powinieneś poćwiczyć arytmetykę bo masz zaległości. Nie jestem, ani "Kitek(cia)" ani "Kitajew", niestety nie jestem docentem, nawet tym sławnym, którego k... obrobiły do centa i używam tylko jednego nick, i jeszcze jedno staram się nie obrażać innych zwłaszcza pierwszy. Staram się czasami pomagać potrzebującym, pomagać to znaczy naprowadzać, nie dawać im gotowce jak czyni to tu większość nawet będących nauczycielami .
20 paź 09:38
Niepewny: Jak nie jesteś docentem K.to dlaczego się odzywasz?A zagajasz w sposób jakiego jakiego nie powstydziła by się niecywilizowana cuchnąca telewizją i pajacykowatym reżymem prostytutka,wszelako przodownica(pracy?)− technicznie uprzywilejowane bydlę ,usuwające wpisy. i inwigilujące bezczelnie i bezkarnie internet.Na kilometr cuchniesz załganym gorylem,ze wspomnianych wyżej instytucji(bo już nawet Kitajew wypowiada się raczej w kwestiach merytorycznych, a nie tylko poucza)Takiej karłowatej bandyckiej małpy,to nawet nie można obrazić,bo powinno wystarczyć jej że zawsze będzie do przodu,A do uczciwej działalności sensu stricte na forum potrzeba dużo więcej,niż do "uprawiania"prostytucji w telewizji(przecie b.dobrze płatnej!)itp.,itd. Pies cię jebał!(czyli z tobą tańcował−rozumiesz?)
22 paź 08:54