fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
wektor łódki ik: rysunekŁódka odbiła od brzegu z prędkością v1 w kierunku prostopadłym do brzegu. Prędkość prądu v2 . Obliczyć prędkość wypadkową tej łódki oraz kierunek jej ruchu. mam problem z rozwiązaniem z Pitagorasa wychodzą mi dziwne liczby
15 paź 21:31
korki_fizyka@tlen.pl: a jakiez to ci liczby wychodzą skoro w tresci nie ma żadnych danych
16 paź 00:30
ik: przepraszam chodzi o wzór Vw=v1+v2
16 paź 09:38
korki_fizyka@tlen.pl: Lepiej przypomnij sobie tw. Pitagorasa, bo masz braki w wykształceniu podstawowym. Zapraszam na korepetycje emotka
16 paź 11:19
ik: bląd powinno być,nie dodało mi kwadratów Vw2=V12+v22 Vw=v12+v22 koniec zadania ?
16 paź 11:43
daras: Należy jeszcze zaznaczyć kierunek i zwrot wektora wypadkowego.
16 paź 16:54
Annkos: łódź motorowa o prędkości v1 przepływa przez rzekę o szerokości d i prędkości prądu v2. Łódź skierowano zgodnie z prądem rzeki pod kątem α do brzegu. Wyznacz czas przeprawy przez rzekę oraz miejsce przybicia do drugiego brzegu.
16 paź 18:00
daras: tw, cosinusów?
16 paź 19:31
Annkos: odpowiedz powinno wyjść t=d/(v1sinα), x=(v2+v1cosα)d/v1sinα ale nie wiem jak
18 paź 13:25
bej: 3*.Ciało poruszające się z przyspieszeniem a w ostatniej sekundzie swego ruchu przebyło drogę d. Wyznacz całkowitą drogę jaką przebyło ciało.
18 paź 13:28