fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Obwód elektryczny hwdtel i Zen64: rysunekPowyższy obwód połączono z biegunami ogniwa Daniella(E=1.08 V,r=0.5Ω) Oblicz napięcie nieużyteczne (w tym ogniwie)[R1=0.2Ω,R2=0.6Ω,R3=0,3Ω,UAB=0 V]
 81 
Odpowiedź:

V
 115 
Uwaga;Zadanie tylko dla orłów(Górskiego)−fizycznych
15 paź 04:48
.: W takim razie zapraszam na seans spirytystyczny o 24:00, bedziemy wywoływać ducha Dejny, który podobno był dobry z fizyki a zwłąszcza z efektu Magnusa. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA
15 paź 08:17
Kenet: No.no może nie tak dosłownie,należy to potraktować −raczej jako dowcip przegadany(bo bywają niedomuwione)Tak więc zamiast Deyny mógłby się pojawić np.daras(wielki zwolennik futbolu i inicjator dyskusji o mundialu na forum matematycznym,której rozmiary przekroczyły wszelkie pojęcie)W każdym razie kto by się nie pojawił,to raczj z konkretnymi uwagami w temacie zadania
15 paź 09:13
+-: Rezystory R1 do R4 stanowią układ mostka będącego w równowadze UAB=0 Aby mostek był w równowadze musi być spełniony warunek iloczyny przeciwległych rezystancji muszą być równe R4*R2=R1*R3
15 paź 09:55
daras: widze ,że świetnie sobie dajecie radę beze mnie gadając sami ze sobą i zasilając swoje wypalone ego tak trzymać ja mam wooolneemotka
15 paź 10:56
daras: żebyście jeszcze wiedzieli o czym dyskutujecie emotka
15 paź 10:58
Wiem: Czyli po prostu widzisz.Trzeba rozwiązać poniższy układ: | R4 R3 | | | = 0 | R1 R2 | E=I(r+RZ)
 (R1+R2)(R3+R4) 
RZ=

 R1+R2+R3+R4 
Ir=?
16 paź 09:10