fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
ruch prostoliniowy majdan: Elektron porusza sie wzdluz osi x, a jego polozenie jest dane wzorem:x=16*t*et t, gdzie wyrazono w sekundach. W jakiej odleglosci od poczatku osi elektron znajduje sie przez chwile w bezruchu? Moje pytania do tego zadania : 1) Czy e we wzorze to liczba Eulera ? 2) co mam rozumieć przez "elektron znajduje się przez chwile w bezruchu"? Czy mogę tutaj podać konkretną wartość czasu ?
13 paź 17:19
majdan: czy chodzi tutaj o policzenie pochodnej x a następnie znalezienie długości V ?
13 paź 17:42
daras: 1. tak, zwana też liczbą Nepera− tego od logarytmów 2. v = U{dx}{dt) =0
13 paź 20:21
daras:
 dx 
2. v =

=0
 dt 
13 paź 20:22
majdan: Czy nie wystaczy przyrównać x do 0 ?
13 paź 21:48
daras: x = 0 oznacza tylko położenie, które czastka może mijać nawet z szybkością światła a ty masz znaleźć kiedy będzie w spoczynku=> I zasada dynamiki =... v = 0
13 paź 23:18
majdan: dziękuję za wytłumaczenie ! emotka
14 paź 07:03