fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
zad. 1 matura 2013 maj fizyka podstawowa Armatorix: zadanie 1 z matury podstawowej z fizyki z roku 2013, sory, ale nie mam za bardzo jak skopiować z komórki. Mam nastepujące pytanie, z jednej strony odpowiedź C jest oczywista, ale wg mnie jest błąd i nie ma poprawnej odpowiedzi. Chodzi mi o to że skoro waga nie jest przymocowana do windy, to wskazania przy hamowaniu po jeździ do góry powinny być takie same jak przy samej jeździe. Czy gdzieś się myle?
20 kwi 13:06
daras: ja uwielbiam odpowiedzi D ale sorry nie mam tu jak jej skopiować, bo mam zalaną komórkę smacznego jajka!
22 kwi 10:12
Bartek: heh niezła rozkmina, Zdaje się że rzeczywiście nie doprecyzowali tego w zadaniu. Chyba powinno być tak jak mówisz w przypadku kiedy jest nie przymocowana.
22 kwi 11:25