fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
wektory w układzie kartezjańskim Fiziuum: Pomoże ktoś mi z tym zadankiem Wyznacz metodą algebraiczną i geometryczną sumę i różnicę wektorów, jeśli A=(1,2,−1) B=(−2,3,1) i C=(1,0,2)
3 paź 19:17
3 paź 22:31
3 paź 22:31
Fiziuum: ale tam jest na dwie współrzędne tylko. A u mnie na 3 (x,y,z)...i nie ogarniam właśnie tych trzech
4 paź 08:29
daras: trzecia tak samo jak dwie poprzednie, nic się nie nauczyłeś
4 paź 09:44
Fiziuum: rysuneknie miałam fizyki wcześniej −.− Chodzi mi o to jak np zaznaczyć te A=(1,2,−1) na tym układzie wsp..
4 paź 11:31
daras: Współrzędne wektora w układzie kartezjańskim zapisujemy tak: a = [ax, ay, az] poczytaj trochę podręcznik emotka
4 paź 13:39
daras: pamiętaj, ze to są 3 składowe JEDNEGO wektora a = ax + ay +az
4 paź 13:40
4 paź 13:42
daras: to co Ty narysowałeś, to są współrzędne końca wektora czyli punktu A? w ogóle wektory oznacza sie małymi literami a WIELKIMI tylko punkty: początek i koniec, więc zakładam milcząco, ze początek wektora znajduje się w początku układu współrzędnych czyli w punkcie O (0,0,0) czyli, że chodzi o namalowanie wektora a = OA
4 paź 13:46
Fiziuum: czyli aby obliczyć wektor a→ trzeba dodać te 1+2−1
4 paź 14:41
Fiziuum: rysunektak ma wyglądać rysunek na wektor a→ i zielona strzałka to wektor a?
4 paź 14:50
daras: nie należy dodać kwadraty bo długość wektora to: http://matematyka.pisz.pl/strona/1624.html weź się w końcu za teorię
4 paź 15:30
Fiziuum: a rysunek dobry
4 paź 19:21
': Nie wiadomo jakie wektory masz dodawać/odejmować, nie wiadomo czy A, B, C to już te wektory czy tylko punkty i ich współrzędne, nie wiadomo...weź się ogarnij
4 paź 21:24
Matematyk lolek: Lol ale syf hehe napisalbym rzebyscie sobje poszli ale tak nie zrobiem − zamiast tego spiepżac wienc
11 paź 09:18