fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Kinematyka ruch prosty Xavi: Witam mam problem z następującym zadaniem: Koło o promieniu R roczy się bez poślizgu po poziomej prowadnicy Prędkość jego środka O jest stała i wynosi V0 Pręt AB o dł. l. przymocowany na obwodzie koła przegubem B, ślizga się końcem A po prowadnicy. Wyznaczyć V kątową oraz przyśpieszenie kątowego pręta AB w chwilowym położeniu pokazanym na rys. http://s2.ifotos.pl/img/kinemapng_spannqs.png Dlatego że prędkość V0 jest znana to wyznaczyłem przy pomocy punktu styku koła z prowadnicą (gdzie V chwilowa = 0) prędkość kątową koła, następnie obliczyłem prędkość pkt. B. I w tym momencie się zatrzymałem przy wyznaczeniu prędkości pkt. A ponieważ nie wiem jak długość l przerzucić na układ współrzędnych. I później nie wiem skąd wyznaczyć prędkość kątową pręta AB.
17 wrz 11:27
18 wrz 18:35