fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz przyspieszenie chwilowe Komi: Na wykresie poniżej przedstawiono zmiany prędkości podczas ruchu motocykla (nie umiem rysować tu wykresów, więc go opiszę): Na początku motocykl miał V0=20 ms. W trzeciej sekundzie ruchu zaczął przyspieszać do piątej sekundy i uzyskał V1=30 ms i potem do końca jechał ruchem jednostajnie prostoliniowym. Oblicz przyśpieszenie chwilowe w chwili t=4s Wiem co to jest przyspieszenie chwilowe w teorii, ale nie wiem jak to wykorzystać w praktyce. Wynik powinien wyjść ach≈0,71 mss
7 wrz 07:36
daras: "zaczął przyspieszać" ale w jaki sposób
 Δv 30−20 
jeśli jednostajnie, to a =

=

= 5 m/s2
 Δt 5−3 
a jeśli wykres nie jest prostoliniowy, to trzeba policzyć pochodną, czyli styczna do wykresu w punkcie t= 4 s. A rysuje się klikając na ostatni przycisk, jest nawet pogrubiony emotka
7 wrz 08:42
Komi: rysunekSorki, zaczął przyspieszać jednostajnie. Ale wynik nie może wyjśc 5m/s2, podałem prawidłową odpowiedź a≈0,71m/s2. Wykres wygląda mniej więcej tak, nie zachowywałem proporcji.
7 wrz 16:44
daras: A SKAD TA PEWNOŚĆ ?
7 wrz 17:12
Komi: Odpowiedzi z tyłu książki
7 wrz 21:29
Profizyk: Jak to zrobić?
12 paź 16:52
korki_fizyka@o2.pl: tak jak to już napisano wczesniej
12 paź 21:52
SAD: 52
5 mar 18:07
pri: Czy ktoś mógłby pokazać jak to zrobić by wyszło to 0,71 m/s2? Bardzo proszęemotka
28 lip 21:10
uy: rysunek
27 paź 11:49