fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Krótkie zadanko z pędu physics: Proszę o pomoc, zrobiłam cały arkusz maturalny z fizyki z 2005 roku, tylko tego nie umiem ruszyć.emotka Wartość pędu cząstki o masie spoczynkowej m poruszającej się z prędkością o wartości v, porównywalnej z prędkością światła c, wyraża się wzorem: p =m*c*v / c2−v2 Na tej podstawie możemy stwierdzić, że A. wartość pędu cząstki nie zależy od wartości prędkości. B. wartość pędu cząstki jest wprost proporcjonalna do wartości prędkości. C. wartość pędu cząstki rośnie ze wzrostem wartości prędkości. D. wartość pędu cząstki maleje ze wzrostem wartości prędkości.
6 wrz 18:01
physics: Wiem że jakoś powinnam przekształcić ten wzór, ale nie wiem od czego zacząć...
6 wrz 18:03
daras:
 mov 
p = mv =

 1− (v/c)2 
6 wrz 20:05