fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz czas, prędkość, drogę i odległość na jaka został zniesiony skoczek. Początkujący fizyk: Na wysokości 2000m z nieruchomego śmigłowca wyskoczył spadochroniarz i opadł z prędkością równą 4 m/s, równocześnie wiał wiatr poziomy z prędkością równą 3 m/s. Oblicz: a) czas opadania skoczka b) jego prędkość względem ziemi c) przebytą drogę d) odległość o jaką wiatr zniósł skoczka Nie wiem czy mi się wydaje czy po prostu brakuje danych w tym zadaniu. Rozwiązałem podpunkty a) i b) (tak mi się przynajmniej wydaje) b)Narysowałem wektor 4m/s→ skierowany w dół i na jego końcu wektor 3m/s→ skierowany w lewo. Połączyłem początek pierwszego i koniec drugiego i otrzymałem wektor 5m/s→ (trójkąt egipski). a)Podzieliłem 2000m : 5m/s = 400s ≈ 7min Zauważyłem, że podczas lotu skoczek zostaje znoszony, czyli wydłuża się droga lecz nie wiem jak ją obliczyć i czy wydłużona droga nie powinna zostać wykorzystana do podpunktu a) Proszę o pomoc emotka
3 wrz 21:04
daras: Czas opadania i znoszenia, to przecież ten sam czas. c) teraz oblicz przeciwprostokątną z Pitagorasa albo ze wzoru s = vt d) = przyprostokątnej
3 wrz 21:51