fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
dynamika paulinaxyz: Skok w dal polega na przeniesieniu ciała na możliwie największą odległość za pomocą odbicia z jednej nogi poprzedzonego rozbiegiem. Skoczek o masie 60 kg na rozbiegu o długości 45 m uzyskuje poziomą prędkość o wartości 9 m/s i odbijając się od deski wykonuje skok na odległość 7,2 m. Siły oporu występujące podczas ruchu skoczka i wpływ ruchu nóg na długość skoku pomijamy. Do obliczeń przyjmij g=9,81 m/s2. Oblicz maksymalną wysokość na jaką wzniesie się skoczek nad piaskownicą podczas skoku. Próbowałam to rozw korzystajac z zasady zachowania energii i nw gdzie robię błąd bo zamiast h=z2*g/(8*v2) wychodzi mi h=z2*g/(2*v2) Rozlozylam sb prędkość na skladowe: pozioma V0 i pionowaVy, V to wypadkowa V0/V=cosα → V=V0/cosα x−przeciwprostokatna trojk prost w ktorym boki to hmax i z/2 (zasięg) x=(pier.z(4h2+x2))/2 cosα=z/2/x mV2/2=mgh+mV02/2 Po podstawieniu za V=V0/cosα .... .... i po skroceniu 2hV0=ghz2 h=gx2/2V02 Mógłby mi ktoś pomoc, może ktoś zauważa błąd?
18 kwi 19:24
qwark: opanuj pisanie wzorów tutaj i zapoznaj się z tym: http://fizyka.pisz.pl/strona/13.html
18 kwi 20:02
paulinaxyz: To to ja wiedzialam juz dawno i tak zrobiłam... wielce mi nie pomogles..., a i jeszcze cos, ciężko sie pisze tu wzory na telefonie emotka
18 kwi 20:31
daras: to nie pisz do nas z telefonu tylko się pofatyguj by twój post był czytelny i zrozumiały, wtedy może dostaniesz satysfakcjonującą odpowiedź
19 kwi 08:29