fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wypadkowa układu sił Kasia: rysunekZnajdź wypadkową układu sił i podaj jej wartość. Wartość pierwszej siły P, drugiej 2P. Skorzystaj z tw. Talesa.
1 wrz 10:22
Kasia: Wymiar kratki a x a
1 wrz 10:22
daras: moja rada: skorzystaj z tw Pitagorasa
1 wrz 10:38
Kasia: Myślałam, żeby te siły rozłożyć na składowe, mam 2P i 2P 2 Tylko, że te siły nie działają na jednej linii, więc nic z nimi nie mogę zrobic
1 wrz 10:49
daras: jesli masz podane wartosci sił i to jest "P", to wystarczy odjąćemotka myslałem,że P to tylko symbol a wartość siły = długość wektora P trzeba wyznaczyć z tych kratek stosując Pitagorasa = przekatne kwadratu W ten sposób odechciewa sie pomagania , jak autor nie poda albo nie zna, nie orientuje sie , nie umie..*) niepotrzebne skreslić pełnej treści zadania w tym upale moce jasnowidzenia tez zawodzą
1 wrz 11:34
daras: PS. Możesz je przesunąć równolegle i zaczepić w jednym punkcie−wektory swobodne są .
1 wrz 11:35
Kasia: Autor nie poda. Przepraszam.
1 wrz 12:09
Kasia: Jak mam je zaczepic skoro początki wektorów SA po przeciwnych stronach
1 wrz 12:10
daras: a co to szkodzi
1 wrz 15:00
daras: maja zwroty przeciwne więc.. http://fizyka.pisz.pl/strona/125.html
1 wrz 15:01