fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
roznica faz dwoch fal biednyfizyk: jaka jest różnica faz między dwiema identycznymi falami biegnącymi w tym samym kierunku wzdłuż wzdluz napiętej liny, jeżeli ich wypadkowa ma amplitudę 1,5 razy większą niż amplituda każdej fali składowej ?
2 lip 15:23
qwark: to też jest zasada superpozycji, która tutaj sprowadza się do dodawania dwu funkcji trygonometrycznych https://www.google.pl/search?q=dodawanie+dw%C3%B3ch+fal&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=4zyVVdLoH8XIyAPTsYCgAg chyba w drugim linku znajdziesz odpowiedź
2 lip 15:30
qwark: może i jesteś biedny ale warto zainwestować w jakiś podręcznik albo poszukać w necie
2 lip 15:31
biednyfizyk: wiem, że mam je dodać. nie mam problemu z wyłączeniem tej wypadkowe fali, alw nie wiem jak wyjśc od wypadkowe fali by obliczyć te składowe
2 lip 17:16