fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
eektrostatyka kyrtap: Ktoś pomoże z elektrostatyką?
18 cze 14:07
18 cze 14:19
kyrtap: czytałem emotka
18 cze 14:25
kyrtap: Dodatni ładunek punktowy znajduje się w punkcie r1 = 2i, ujemny ładunek punktowy znajduje się w punkcie r2 = −2i naszkicować wektor pola elektrostatycznego w punkcie r3 = 2k jak to narysować bo za bardzo nie ogarniam tej superpozycji
18 cze 14:30
kyrtap: rysunekwiem że r1 = 2i ⇒ r1 = [2,0,0] r2 = −2i ⇒ r2 = [−2,0,0] r3 = 2k ⇒ r3 = [0,0,2]
18 cze 14:36
qwark: Superpozycja= dodawanie wektorów , to jest chyba w gimnazjum? emotka rysujesz jeden wektor rysujesz drugi wektor 3. ewentualnie przesuwasz je tak, aby miały wspólny początek (metoda równoległoboku) lub jeden za drugim (metoda wielokąta) 4 szukasz przekątnej, której wartośc obliczasz z tw Pitagorasa, funkcji trygonometrycznycg, tw.sinusów.cosinusów i takich tam..
18 cze 14:38
qwark: Jak masz podane współrzędne w układzie kartezjańskim to masz jeszcze łatwiej: http://matematyka.pisz.pl/strona/1626.html
18 cze 14:39
qwark: PS. nie zdefiniowałes o jaki "wektor pola" ci biega, bo są przynajmniej ze trzy
18 cze 14:40
kyrtap: czyli mam dodać wektor r2 i r1 ? i potem otrzymany wektor narysować?
18 cze 14:40
qwark: wiec to takie bajkopisanie = ) konkretów jak dziecko we mgle
18 cze 14:40
kyrtap:
18 cze 14:41
qwark: Prawdopodobnie masz wyznaczyć wektor natężenia pola
 F 
E =

 qo 
który ma zwrot taki sam jak siła Coulomba działająca na proton ale takie rzeczy przerabia sie w 2 klasie LO
18 cze 14:42
qwark: ale ty pewnie "studiujesz" jakiś superkierunek na wybitnej "wyższej" uczelni , na którą dostałeś sie nie wiadomo jak
18 cze 14:43
kyrtap: tak to to
18 cze 14:43
kyrtap: dobra jak masz pisać takie teksty to dzięki emotka
18 cze 14:44
qwark: ..i po co
18 cze 14:46
kyrtap: co po co?
18 cze 14:47
qwark: po co poszedłeś na tę uczelnie widziałem jak od kilku lat pasożytujesz na tym forum, jak ci tłukli do głowy tę matematykę żebyś zdał maturę, a ty samodzielnie to robisz minimalny progres , właściwie zerowy matematykę można wykuć ale fizykę trzeba rozumieć i dlatego po co poszedłeś na taki kierunek masochista jesteś czy liczysz, że tutaj ci rozwala wszystkie zadania i napiszą magisterkę
18 cze 14:50
kyrtap: co ty za przeproszeniem pierdolisz głupoty co? jeżeli chodzi o matematykę to sam na nią zapracowałem jak i na dostanie się na uczelnię, kończę to bezsensowną rozmowę tym razem odpowiem tak: NIE DZIĘKUJĘ ZA POMOC
18 cze 14:53
qwark: nie dziękujesz czyli będziesz dalej jęczał ?
18 cze 14:56
kyrtap: a co główka boli?
18 cze 15:16