fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
prawo zachowania energii, pęd Kalafek: Moglibyście mi pomów przy rozwiązaniu tych zadań? Nie mam pojęcia jak je zrobić, trochę się różnią od tego co normalnie robiłem w książce, daltego nie bardzo wiem jak je ugyźć. 1.Mały klocek o masie m zsuwa się z wierzchołka początkowo nieruchomej równi pochyłej . Wyznacz końcową prędkość równi jeśli wysokośc równi wynosi H, kąt nachylenia jest równy alfa, masa równi M, przyspieszenie ziemskie. Klocek, równia i powierzchia po której się posuwają są doskonale gładkie. 2.Kula bilardowa poruszająca się z prędkością v trafia centralnie w drugą, identyczną kulę. Dohcodzi do zderzenia doskonale sprężystego. Wyznacz prędkość obu kul po zderzeniu przy założeniu, że druga kula przed zderzeniem spoczywała.
16 cze 19:34
qwark: a to ty masz jakąś książkę ? to może opowiedz co z nią robiłeś, to może być ciekawe emotka
16 cze 22:21
Kalafek: mam zbiór zadań, ale zadanka jakie się w nim znajdują są prostsze
16 cze 22:37
Kalafek: Jest tu ktoś? Zaraz napiszę jak rozwiązałem te zadania, to sprawdzicie
16 cze 22:47
Kalafek: Dobra przerasta mnie ten system zapisu tutaj, napisze same wyniki zad 1 Vrówni= 2(m2) *gH/(2m+M)(m+M)
16 cze 23:10
Kalafek: chociaż do zad 2 mam wątpliwości, to napisze całe m*V = m*v1 *v2 (m*V2)/2=(m*(v1)2 + (v2)2)/2 v1=V−v2 V2=(V−v2)2 + (v2)2 V2=V2 − 2V*v2 + 2(v2)2 2(v2)2 − 2V*v2 =0 v2(v2−V) = 0 v2=0 lub v2=V v1=0
16 cze 23:16
qwark: 2. kule wymienią się prędkościami
17 cze 15:00
Kalafek: No, to jak się tak zastanowić to drugie powinienem mieć dobrze. A pierwsze? Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi czy ten wynik jest dobry?
17 cze 21:45
qwark: zły
17 cze 22:12