fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Średnia wartość prędkości Komi: Rowerzysta, który wyruszył z domu, po przejechaniu s1=6km z prędkością V1=21 km/h "złapał gumę" i wrócił do domu, prowadząc rower. Powrót zajął mu t2=1h 15 min. Po naprawieniu roweru rowerzysta ponownie wyruszył w tę samą trasę. Do miejsca w którym złapał gumę dotarł po t3=1h 43 min od chwili przebicia opony. Oblicz średnią wartość prędkości rowerzysty od chwili pierwszego wyruszenia z domu do powrotu w miejsce, w którym uszkodził dętkę. Mam problem, bo nie zgadza się moje rozwiązanie z odp (Vś=2,5 m/s) Oto moje rozwiązanie: t1=V1*s1=0,29h t2=1,25h t3=1,72h
 3s 18km 
Vś=

=

=5,52km/h=1,54m/s
 t1+t2+t3 3,26h 
Nie mam pojęcia gdzie mam błąd, a może jest błąd w odpowiedziach, jak myślicie?
12 cze 22:28
6969: t = s / v
13 cze 00:29
Komi: Ta wiem, źle napisałem, ale policzyłem dobrze
13 cze 07:15
qwark: Wartość prędkości średniej zależy od tego ile czasu naprawiał rower.
13 cze 08:37
Komi: Dobra znalazłem błąd. Jest podany czas t3 od chwili przebicia opony, czyli trzeba odjąć od t3 jeszcze czas t2.
14 cze 00:31