fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
sześcian, pole elektryczne Paula: rysunekw zadaniu muszę obliczyć pole elektryczne w punkcie A. Punkt A jest środkiem sześcianu takiego jak na rysunku. Każdy z boków sześcianu ma długość równą b. Ściana górna sześcianu jest naładowana dodatnio a ściana dolna ujemnie. Zastanawialam się czy nie mozna potraktowac tych ścian jako okładki dzieki czemu natężenie pola pomiedzy nimi wynosiloby E= σ /εo?
10 cze 22:00
qwark: chociaż jedna trochę myśli
10 cze 22:13
Paula: ale nie jestem pewna czy to zadanie jest takie łatwe bo, żeby zastosować się do tego co wyżej napisałam przestrzeń miedzy okładkami musiałaby być znacznie mniejsza od samej powierzchni aby pole między nimi było jednorodne. No chyba że da się to zrobić innym sposobem np. podzielić na jakiś mały element te powierzchnie i scałkować na granicach ?
10 cze 22:43
qwark: wzór , który zastosowałaś odnosi sie do nieskończonych płaszczyzn a ty masz skończone to jedna róznica
10 cze 22:48
Paula: Mam juz odpowiedz do zadania E= P /εo, gdzie P − polaryzacja. Mam podzielic na paski te powierzchnie i wyliczyc poprzez całke tylko nie wiem jak sie za to zabrac.
11 cze 21:31
qwark:
11 cze 23:11
Gówno w dupie dubie jacek: ~ by Putinos emotka Szesciany sa dupa wie co . Ide sie kapac .
12 cze 00:18