fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
2 zamknięte zadania Cash18: Kulkę zawieszoną na nitce podnosimy pionowo w górę. Wskaż zdanie fałszywe A.Linka działa na kulkę tym większą siłą, im szybkość kulki jest większa. B.Linka działa na kulkę siłą o wartości równej wartości jej ciężaru, gdy ruch kulki jest jednostajny C.Siły wzajemnego działania kulki i linki mają takie same wartości niezależnie od rodzaju ruchu kulki. D.Gdy ruch kulki jest niejednostajnie przyspieszony, to wartość siły, którą linka działa na kulkę wzrasta ze wzrostem przyspieszenia, ale wielkości te nie są wprost proporcjonalne Dwa sztuczne satelity o takich samych masach okrążają planetę po orbitach w kształcie okręgów o różnych promieniach.Energia całkowita A.satelity poruszającego się po okręgu o większym promieniu jest większa, B.satelity poruszającego się po okręgu o większym promieniu jest mniejsza, C.obu satelitów jest taka sama, bo mają jednakowe masy, D.obu satelitów byłaby taka sama nawet wówczas, gdyby miały różne masy W pierwszym zaznaczyłem C a powinno być A − może ktoś mi to wytłumaczyć? W drugim natomiast też powinno być A a zaznaczyłem B bo przecież ze wzoru na energia potencjalną w polu graw. to r jest odwrotnie proporcjonalny do Epot
15 kwi 10:28
daras: W pierwszym.nie uwzględniłeś siły bezwładności a w drugim nie uwzględniłeś energii potencjalnej, która jest ujemna.
15 kwi 14:48