fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wózek z klockami/dynamika. Pilne! Proszę o pomoc KOKO: Na wózku leży ciało o masie 3kg, połączone z drugim ciałem o masie 1kg. Wózek porusza się w kierunku wskazanym na rysunku. Współczynnik tarcia ciał o wózek wynosi 110. Oblicz: a)najmniejsze przyspieszenie wózka, przy którym ciała nie zmieniają swojego położenia względem niego. b)największe przyspieszenie wózka, przy którym ciała nie zmieniają swojego położenia względem niego. Ilustracja do zadania: http://zapodaj.net/6ec7af8e28429.png.html Dla a max: Q1=F1 Fb=T+F1 Dobrze kombinuje? Pozdrawiam was i liczę na klarowne wyjaśnienie!
27 kwi 22:26
daras: KOKO czy ty mnie w zeszłym roku nie orżnąłeś na 8 blaszek
28 kwi 09:56
KOKO: Jakich blaszek?
28 kwi 18:59
KOKO: Już poradziłem sobie z tym zadaniem, ale dla pewności, ktoś może wstawić.
28 kwi 19:00
Dobra rada: koko koko] też do mnie kiedyś napisał a jak dostał rozwiązanie to usunął swój adres z internetu
29 kwi 22:23