fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
no to start !! daras: Gotowi do matury ? zad. 2 Solidna rolka papieru toaletowego o średnicy 40 cm i masie 500 g (na pewno nie z Rossmannaemotka ), upadła na podłogę i zaczęła się rozwijać pod wpływem siły F = 10 N. Oblicz: a) przyspieszenie rolki w ruchu postępowym b) przyspieszenie z jakim odwija się papier względem rolki oraz przyspieszenie odwijania papieru względem podłogi Rozważ przypadek, w których możesz pominąć masę odwijanego papieru i drugi w którym ten ubytek jest uwzględniany. Dla zainteresowanych: jak oszacować długość papieru nawiniętego na rolkę, znając jego grubość i średnicę rolki
18 kwi 18:42
fizyka: rysuneka) a=20 m/s2 b) ε1 − przysp. katowe wzgl. rolki ε2 − przysp katowe wzgl. podlogi ε1 = 100 1/s2 ε2 = 50 1/s2 Nie uwzglednialem tu ubytku masy, nie wiem w sumie jak to zrobić:( Oszacowanie: Dane: R i k k − grubosc pojedynczego listka R = r + d d ≈ R/2 n = ilosc warstw n = d/k s − dlugosc calej rolki s ≈ n*2π(R−d/2) Wyniki poprawne?
21 kwi 14:10
Dobra rada: a) przyspieszenie jest 2x większe
29 kwi 22:49
Kasia: p(9)
8 maj 22:10
kyrtap: daras jak maturka okiem eksperta? trudna? łatwa?
13 maj 12:20
daras: nie wiem, nie zdawałem
13 maj 12:21
kyrtap: no ale widziałeś chyba?
13 maj 12:23