fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
[C[Gotowi do matury ?]] daras: No to start zad. 1 W celu usprawnienia komunikacji między półkulami przewiercono tunel przez środek Ziemi. Oblicz ile czasu będzie trwało dostarczenie paczki na drugą stronę oraz z jaką prędkością
 m 
wyskoczy jeśli wstrzelono ją do tunelu z prędkością początkową Vo = 80

. Oszacuj czy
 s 
tą drogą można dostarczyć przesyłkę bezpośrednio na szczyt wieży Eiffela, która ma wysokość h = 324 m.
18 kwi 18:29
kyrtap: ktoś w tym roku zdaję z forumowiczów maturę rozszerzoną z fizyki darasku?
18 kwi 20:35
daras: o ch..mnie to obchodzi złożyłem śluby że nie będę pomagał tutaj rozwiązywać zadania dopóki ktoś nie ruszy tego zestawu emotka dosyć bycia jeleniem w Zoo dla leniwców
18 kwi 20:46
fizyka: Czas wyszeł mi ≈ 52 min. Prędkość ≈ 80 m/s. I doleci na na wieżę Eiffela. Ale ten czas dosyc krotki mi sie wydaje
19 kwi 22:51
daras: Prędkość dobra ale czas powinien wyjść dłuższy a doleci do mnie jak będę stał na najwyższej platformie widokowej ?
19 kwi 23:52
maturalny : Czas około 58,2 minuty jest poprawny?
20 kwi 19:15
maturalny : 2x wiekszy bo to czas tylko dla połowy wiec całkowity to około 112 minut?
20 kwi 19:18
daras: czas = połowie okresu + wylot nad powierzchnię do wierzchołka wieży ale ten jest już minimalny więc
 T 
t ≈

= 42 min
 2 
20 kwi 22:09