fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
termodynamika Magda: W cylindrze pod tłokiem znajduje się pewna ilość powierza, którą ogrzewano przy stałym ciśnieniu dostarczając ilość ciepła Q=1000J. Jaką pracę wykona gaz? Ciepło właściwe powietrza przy stałym ciśnieniu Cp=1000 Jkg*K. Masa molowa powietrza μ=29 gmol. Potraktuj powietrze jako gaz doskonały. Ja bym tu skorzystała z równania V1T1= V2T2 ale nie wiem, co poza tym, po co jest ta masa molowa powietrza. Proszę o pomoc!
15 kwi 11:26
Dobra rada: po to żebyś skorzystała z I zasady termodynamiki, słyszała o takim czymś ? W = pΔV
15 kwi 11:56
Dobra rada: i znowu się ukrywa ten sam głupek pod nickiem żeńskim
15 kwi 11:58
Magda: Aha dzięki za pomoc, ale myślę, że obeszło by się bez wyzwisk
15 kwi 12:35
Magda: Znalazłaby się jakaś osoba, która wytlumaczylaby mi to jakoś bardziej bo zatrzymalam się na W=nRΔT Nie mam n i nie wiem co z tym zrobić
15 kwi 13:13