fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
hydrostatyka mateusz: W pojemniku w kształcie walca o średnicy 4cm napełnionej wodą do wysokości 4cm zanurzono ciężarek o masie 50g a poziom wody wyniósł 6,5cm. a) oblicz ciśnienie hydrostatyczne wody przed włożeniem kulki b) oblicz siłę parcia na dno przed włożeniem kulki c) oblicz gęstość przedmiotu z którego wykonana jest kulka. proszę o pomoc
14 kwi 20:13
daras: a) podstaw do wzoru na ciśnienie b) podstaw do wzoru na siłę parcia c) podstaw do wzoru na gęstość objętość kulki= różnicy objętości słupów wody wzory znajdują się w twoim podręczniku do fizyki a jeśli go nie masz do poszukaj tutaj pochwal się wynikami to spr czy dobrze
14 kwi 22:38
mateusz: a) 400 Pa? b) 0,48N
 50 g 
c)


?
 30 cm3 
proszę o sprawdzenia i w miarę możliwości powiedzenia w którym popełniłem bląd
15 kwi 15:28
daras: a) emotka b) 0,5 N
 50g 
c) ρ =

 31,4cm3 
15 kwi 21:53
daras: chyba, że przyjmujesz π ≈ 3, to masz wszystko dobrzeemotka i po co zawracasz głowę?
15 kwi 21:54
mateusz: Tak, za π przyjmowalem 3 emotka Nie byłem pewien czy poprawnie rozwiązałem. Dziękuję i pozdrawiam emotka
15 kwi 21:57