fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ruch jednostajny po okręgu, obliczanie promienia. Ania: Wartość prędkości liniowej ciała w ruchu jednostajnym po okręgu wnosi v=2m/s. Czas pokonania dziesięciu okrążeń to t=31,4s. Oblicz promień okręgu. Bardzo proszę o wyjaśnienie jak rozwiązaćemotka
19 mar 11:38
Dobra rada: zapoznaj się z wzorami i po prostu podstaw: http://fizyka.pisz.pl/strona/126.html
19 mar 17:03
Dobra rada: my tu nie odwalamy bezmyślnie prac domowych, w których wystarczy dodać 2+2
19 mar 17:03
Dobra rada: mam nadzieję, że wyjaśniłem dokładnie emotka
19 mar 17:03
qulka: to jedno okrążenie T=3,14
 2πR 
v=

 T 
R=1m
20 mar 02:24
Ania: Bardzo dziękuję qulka, miałam problem, bo nie wiedziałam, czy mi dobrze wychodzi przekształcenie wzoru. Dobra rado, nie prosiłam o bezmyślne odwalenie pracy domowej, a wyjaśnienie jak rozwiązać, bym mogła zrobić to samodzielnie emotka
20 mar 08:23