fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dywergencje, rotacje... Fizykaa: Witam, dostałam parę nowych pojęć z fizyki i od razu zadania. Mam kilak przykładów startowych, które niby mają pomóc w przyszłym rozwiązywaniu zadań. Czy mógłby mi ktoś je rozwiązać, lub wytłumaczyć co i jak, abym zrozumiała? Będę wdzięczna. emotka 1. Mając zdefiniowane: − pole skalarne Φ(x,y,z) − pole wektorowe V(x,y,z) = iV1(x,y,z) + jV2(x,y,z) + kV3(x,y,z) − wektory: r= xi + yj + zk oraz A = Axi + Ayj + Azk oblicz: a)grad r2 b)⋁(A◯r) c) div grad Φ d) div rot A e) div rot V f) rot r g) ⋁ x (⋁Φ)
16 mar 11:12
physikē: zajdż do biblioteki,, wypożycz Kołodka Sierańskeigo i .. poczytaj to będziesz wszystko wiedziała−na tym polega studiowanie co wcale nie oznacza, że wszyscy się do tego nadają
16 mar 15:28