fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Proszę o pomoc w odnalezieniu zbiru z zadaniami Fizyk: Witajcie mam taką prośbę może ktoś z was przerabiał zadanka z tego zbioru i mi pomoże, mam polecenie jednego zadania które miało odpowiedzi a,b,c,d (cały zbiór ma tego typu zadania). Oblicz opór pojemnościowy kondensatora o pojemności 1 uf i częstotliwości 50 Hz. Jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dzięki za odpowiedzi emotka
9 mar 11:46
Dobra rada: A −jak anioły B− jak barany C− jak cymbały D− jak debile wybór należy do ciebie
9 mar 15:03
porcja: Xc=1/ (2 pi f C)
9 mar 17:06
porcja: czyli, po podstawieniu i delikatnym poukładaniu [106 / (6.28 * 50) ] sherlocków ohmów czyli około 3.2 kilo Ω (kilo znaczy tysiąc, coś jak kilo metr znaczy 1000 metr, kilo gram znaczy tysiąc gram). Hz to inny skrót dla 1/s
9 mar 17:13