fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
FInisz Marta96: W biegu na średnim dystansie widzowie obserwowali dwóch biegaczy walczących o złoty medal. W odległości 60 m przed metą biegacze znajdujący się obok siebie rozpoczęli finisz, przy czym pierwszy nich poruszał się przez cały z V=6 m/s, a drugi biegnął z V=2 m/s i zaczął poruszać się z a=0,5 m/s2.a)Ustal który z zawodników wygra bieg. b)Jakie drogi przebył każdy zawodnik podczas trwania finiszu, zakładając, że finisz trwał 10s. c) Oszacuj odległość która musiałaby dzielić obu biegaczy w chwili rozpoczęcia finiszu, aby zwycięstwo przypadło wolniejszemu biegaczowi, który znajduje się wtedy 60 m przed metą. Przyjmij że pozostałe warunki biegu zawodników nie zmieniły się. Moje rozwiązania: a)V=6m/s, t=s/v=10s. V=Vo+at=2+0,5t s=60m s=at2/2 2s=at2 t=sqt(2s/a)+ 60m/2m/s=sqt(120/0,5)+30 Zatrzymałam się przy tym bo nie wiem co dalej z tym mam zrobić.
10 kwi 09:59
daras: S2(t=10s) = 45 m
10 kwi 10:01
Marta96: A co dalej?
10 kwi 10:08
daras: dalej juz tylko włącz myślenie
10 kwi 10:27
daras: nie dało się włączyć ? skoro w czasie t =10 s pierwszy przebędzie już 60m a drugi 45 m to, który dopadnie pierwszy do mety ?
10 kwi 16:32
maturzysta: No jasne, że pierwszy
10 kwi 23:14