fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
drgania niedoszłyfizyk: Klocek znajduje sie na poziomej powierzchni, która porusza sie poziomo tam i z powrotem ruchem harmonicznym o czestotliwosci f=2 Hz. Współczynnik tarcia statycznego miedzy klockiem a podłozem wynosi k=0,5. Wyznacz najwieksza amplitude ruchu harmonicznego, przy której klocek nie bedzie slizgał sie po podłozu. wydaje mi się że trzeba przyrównać siły tarcie i tej sprężyna tylko nie potrafię tego równania ułożyć?
6 mar 18:24
niedoszłyfizyk: potrafi mi ktoś coś podpowiedzieć?
6 mar 21:22
fd: jakby co to ja nie wiem
7 mar 01:32
MQ: 1. Obliczyć największe przyspieszenie powierzchni. 2. Warunek graniczny wtedy, gdy amax=kg, gdzie g − przyspieszenie ziemskie.
7 mar 10:41
Dobra rada: Fh = Tmax Fh −siła harmoniczna fh = − kx k −współczynnjik sprężystości = mω2 Tmax − siła tarcia statycznego T = kFN siłą nacisku jest ciężar Q = mg siła hamoniczna ma tez być maksymalna czyli taka, gdy xmax = A mω2A = kmg dalej już chyba sam potrafisz...
7 mar 15:07
niedoszłyfizyk: Dzięki Dobra rada bardzo mi pomogłeś emotka
7 mar 20:49