fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
podaną siłę zrównoważyć dwiema siłami równoległymi zwróconymi w jedną stronę ggg: Kompletnie nie wiem jak się za te zadania zabrać, proszę o pomoc. 1. Siłę P=400N zrównoważyć dwiema siłami równoległym zwróconymi w jedną stronę, z których jedna ma być o 50N większa od drugiej. Odległość punktu zaczepienia siły P od punktu zaczepienia siły mniejszej jest 36 cm. 2. Siłę 180N zrównoważyć dwiema siłami równoległymi zwróconymi w jedną stronę i będącymi w stosunku 4:5, wiedząc, że odległość punktu zaczepienia mniejszej z nich od punktu zaczepienia siły pierwszej jest o 5 cm większa od odległości wzajemnej punktów zaczepienia drugiej i pierwszej siły.
4 mar 18:09
Dobra rada: P = 2F + 50 lub P = 9F dalej już sam..
4 mar 23:29
ggg: tyle to i ja wiem...
5 mar 16:46
Dobra rada: i co jeszcze wiesz? r−nia z jedną niewiadoma nie umiesz rozwiązać? z choinki żeś się urwał?
5 mar 20:42
Wójcik: a ty skąd? przecież tu są DWIE niewiadome − 1 klasa przedszkola się kłania, dodawanie w zakresie do 10 na liczbach naturalnych, panie Dobra Rada.
8 mar 20:22
upokarczacz: ... P=9F P=2F+50 9F=2F+50 7F=50
 50 
F=

 7 
Jedna niewiadoma, nie wiem po co tyle jadu tutaj wylewać.
9 mar 01:42
Odpowiedzi na debilne pytania: temat już dawno nieaktualny, sprawdzian zaliczony i nikogo nie interesuje tylko ... głupich hejterów
9 mar 09:48